PITy 2017 program

epity1

Wszystko o pit 37 druk. Pobierz i wypełnij automatycznie także pozostałe formularze PIT 2017.

 

Formularze podatkowe pobierz z naszego portalu, pit 37 formularz.


pit37drukFormularz PIT 37 druk jest najczęściej pobieranym formularzem podatkowym z internetu. Wiele osób ma spore problemy z rozliczeniem deklaracji podatkowych. Dlatego też często korzystamy z usług biur księgowych czy innych osób lub instytucji, które mają na celu pomóc, a raczej wypełnić za nas deklarację podatkową za mijający rok. Pit-37 formularz jest jedną z najczęściej pobieranych deklaracji. Trudno dokładnie opisać każdy element tego dokumentu, dlatego też warto skupić się na niektórych, bardzo istotnych kwestiach.

 

Dla kogo przeznaczony jest formularz pit 37? To chyba podstawowe pytanie, na które powinien odpowiedzieć sobie każdy podatnik. W woli wyjaśnienia należy napisać, że pit-37 formularz to dokumenty przeznaczony dla osób, które w danym roku podatkowym za pośrednictwem płatnika uzyskali przychody pochodzące ze źródeł na terenie naszego kraju, czyli Rzeczpospolitej Polskiej. Ponadto, przychody te muszą podlegać opodatkowaniu na ogólnie przyjętych zasadach podatkowych (skala podatkowa).

 

Żeby rozwinąć poprzednią myśl, należy zagłębić się w szczegóły. Pit 37 druk będzie nam potrzebny w sytuacji, jeśli uzyskaliśmy wspomniane wyżej przychody według skali podatkowej z tytułu wynagrodzeń lub innych przychodów z racji stosunku pracy, pracy nakładczej czy stosunku służbowego. Ponadto kwestia ta dotyczy osób, które otrzymują przychód z emerytur i rent (także renta np. socjalna). Prócz rent i emerytur wliczają się również w ten proces przychody z racji zasiłków i świadczeń przedemerytalnych. Żeby tę kwestię rozwinąć, warto zajrzeć do stosownej ustawy, która reguluje tę sprawę. Można w tym temacie zwrócić uwagę również na przychody z racji zasiłków ubezpieczeń społecznych, ale również (co ważne dla osób uczących się) stypendiów. Formularz pit 37 posłuży także tym, którzy czerpią przychody z działalności wykonywanej osobiście, czyli umów zlecenie, pełnienie obowiązków społecznych czy zasiadania w radach nadzorczych. Pit 37 druk przyda się także np. dziennikarzom czy artystom, którzy mają przychody z racji praw autorskich i, jeśli nie sprzedali, praw majątkowych.

 

Podatnik, który składa pit37, może zostać zobowiązany również do złożenia PIT-38 i PIT-28, w zależności od sytuacji, w której się znajduje.

 

Wzór pit 37 można pobrać w Internecie i dokładnie zapoznać się z wszelkimi elementami dokumenty, by móc później wyjaśnić problematyczne kwestie. Trzeba przyznać, że sieć internetowa, która w ostatnich latach dość znacząco się rozwinęła, w wielkim stopniu wpływa na swobodę zdobywania informacji na tematy podatkowe, w tym na temat pit37. To spora korzyść, warto jednak wspomnieć o innej rzeczy, jaką jest dostępność w Internecie programów do wypełniania deklaracji podatkowych za mijający rok. Jest to ogromne udogodnienie, gdyż nie tracimy pieniędzy na niepotrzebne wizyty w biurach księgowych czy innych instytucjach, które do tej pory były dla nas niezbędne pod koniec roku, gdy zabieraliśmy się za wypełnianie deklaracji podatkowej. Jednym z programów, który może nam pomóc, jest Program 2017 Pity. Co nam daje? Na przykład formularz pit 37 i wiele innych formularzy podatkowych, zależnie od naszych potrzeb. Przy pomocy tego programu możemy bez problemu wypełnić wszelkie luki, bez zamartwiania się, czy nasze obliczenia były właściwie. W przykładowym pit-37 formularz, program wszelkie kwestie matematyczne wyliczy sam. To kolejny plus na temat wypełniania tego typu dokumentów na własnym komputerze. Prócz formularzy PIT-ów znajdziemy również w programie załączniki do tych dokumentów, ale również pomoc, z której można skorzystać w razie wszelkich wątpliwości.

 

Pit-37 formularz można wydrukować. Jednak postęp cywilizacji powoduje, że drukowanie staje się coraz mniej popularne, a zastępowane jest przez e-deklaracje. Co ważne, nie musimy posiadać podpisu elektronicznego, aby móc wysłać swoją e-deklarację. To niesłychanie istotne dla osób, które z jakiś powodów nie mogą udać się do Urzędu Skarbowego, by złożyć deklarację podatkową osobiście. Internet już teraz daje tę możliwość, by w pełni korzystać z jego udogodnień.

 

Formularz pit 37 do wydruku można uzyskać właśnie dzięki wspomnianemu programowi.

Jeśli już interesuje nas pit 37 formularz, warto przypomnieć o kilku kwestiach związanych z ulgami, o których często wiele osób zapomina. A ulg, trzeba pamiętać, jest naprawdę wiele. Pierwszą, chyba jedną z najbardziej istotnych ulg, jest ulga na dziecko. To udogodnienie przede wszystkim dla rodziców. Ulga ta przysługuje na każde dziecko, którego rodzice mają niezbyt wysokie dochody. Można z niej korzystać, będąc rodzicem, opiekunem prawnym lub jako rodzina zastępcza. Ponadto dziecko powinno się uczyć, mieć mniej niż 25 lat, a do tego nie przekroczyć dochodu w wysokości 3089,00 zł (a także nie prowadziło działalności gospodarczej). Co ważne dla tej kwestii, to wiadomość, że kwota odliczenia na dziecko na każdy miesiąc wynosi 92,67 zł, co w skali roku wynosi 1112,04 lub wielokrotność tej kwoty, zależnie od ilości dzieci w naszym gospodarstwie domowym.

 

Formularz pit 37 służy również tym osobom, które chcą odliczyć sobie (w ramach ulgi) Internet. Ulga za Internet przysługuje każdemu, kto korzysta z sieci internetowej w miejscu swoje zamieszkania, a także posiada faktury wystawione na swoje imię i nazwisko (lub współmałżonka, jeśli zamierzają rozliczać się razem). Ważne jest, by posiadać dowody wpłat za Internet. Jednak i w tej uldze spotkamy się z limitem, mianowicie jest to kwota 760,00 zł na rok.

Pit 37 druk – warto się z nim zaznajomić przed wypełnianiem, aby zdobyć wszystkie potrzebne informacje i dokumenty (faktury, paragony i inne, które mogą być pomocne przy rozliczaniu się). Z ulg należy korzystać, ponieważ dzięki temu nasze gospodarstwo domowe odzyska choć część z zapłaconych podatków, dlatego trzeba dokładnie tę sprawę przemyśleć, by była dla nas z korzyścią. Jak zdobyć formularz pit 37 zapewne wie każdy. Można to zrobić odwiedzając Urząd Skarbowy, ale także deklaracje podatkowe za 2017 rok są dostępne w Internecie czy też podczas korzystania z programów do rozliczania się z Urzędem Skarbowym. Opcji jest wiele, dlatego nie powinno być z tym problemu.

 

Wiele osób ma problemy zdrowotne, bo jak wszyscy wiemy, nie dotyczy to tylko osób starszych. Często spotkamy się z sytuacjami, gdy ktoś jest osobą niepełnosprawną lub ma na utrzymaniu taką osobę. Jeśli mamy do czynienia z takimi warunkami, możemy bez większych problemów skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej. Ulga ta dotyczy opłacenia przewodników osób niewidomych, a także utrzymania psa przewodnika, używania samochodu w związku z potrzebami, dotyczącymi np. dojazdu na zabiegi rehabilitacyjne do kwoty 2280 zł. Jednak istotnym warunkiem jest to, żeby dochód osoby niepełnosprawnej nie był wyższy niż 9120 zł na rok. Dzięki tej uldze możemy odliczyć sobie również wydatki na leki, które zostały zlecone przez specjalistę (lekarza), a których koszt każdego miesiąca przekracza sumę 100 zł.

 

Pit 37 formularz dotyczy również wielu innych ulg, które nie zostały wspomniane w tekście, ale o których możemy dowiedzieć się np. z ustawy. Należy dokładnie przyjrzeć się temu, czy dana ulga nie dotyczy właśnie nas, bo kto chce stracić pieniądze? Chyba nikt, dlatego warto dobrze zapoznać się z tematem PIT-ów i rozliczeń podatkowych za mijający rok. Nadal możemy korzystać z ulg kontynuowanych, czyli budowlanej, odsetkowej, remontowej czy tej, która dotyczy kas mieszkaniowych. W celu zdobycie szczegółowych informacji, warto odwiedzić stronę Ministerstwa Finansów, na której znajdziemy potrzebne nam informacje.

 

Formularz pit 37 do wydruku to nie wszystko. Musimy pamiętać, że często do pit37 musimy dołączyć załącznik. Choć nie zawsze jest to konieczne, ale warto wspomnieć o tym, aby, jeśli jest taka konieczność rozliczenia, nie zapomnieć o tym. Pit37 związany jest z załącznikiem PIT/D, zwanym także załącznikiem budowlanym. Dlaczego? A to wszystko z powodu tego, że jest to informacja o odliczeniu wydatków mieszkaniowych w roku, za który się rozliczamy. Małżonkowie, którzy nie są w separacji, załącznik D składają razem, niezależnie od tego, czy poprzednie PIT-y składali razem czy oddzielnie. Jeśli zaś są w separacji, to w swoich PIT-ach, w załącznikach sami decydują, kto jaką sumę odlicza. Kolejnym istotnym załącznikiem dla pit37, jest załącznik PIT/2K, dotyczący oświadczenia o wysokości wydatków, które związane są z inwestycjami mieszkaniowymi. Kwotę odliczamy w PIT/D, jednak w celach służących odliczeniu podatku, istotne jest, aby ten załącznik PIT/2K dodać.

 

Innym istotnym załącznikiem do formularza pit 37 jest PIT/O. Jeśli czego nie odliczamy w picie rocznym, możemy zawrzeć to w załączniku PIT/O, jednak warto pamiętać, aby sprawdzić, co dokładnie możemy w tej deklaracji podatkowej odliczyć. Jeśli małżeństwo składa razem deklarację, to razem ze wspólnym załącznikiem PIT/O. Jeśli osobno, załącznik również powinien być w ten sposób ujęty, czyli odrębnie.

 

Jak widać, tematy pit37 jest tematem rzeką. Dzięki niemu możemy odliczyć naprawdę wiele elementów, o których często nie zdajemy sobie sprawy. Już wiemy skąd wziąć formularz pit 37 do wydruku, wiemy także gdzie możemy zapoznać się ze wzorem pit 37. Ta wiedza jest istotna, zważywszy, że wiele osób nie przykłada większej uwagi do rozliczeń podatkowych, co powoduje, że tracą, niekiedy całkiem spore sumy. A przecież to, co zostanie nam zwrócone, może wynosić całkiem sporo. A chyba nie ma osoby, która nie chciałaby otrzymać własnych pieniędzy. Pit 37 druk możemy osobiście zwrócić do Urzędu Skarbowego, ale warto pamiętać o wspomnianych w tekście e-deklaracjach podatkowych. Dzięki nim możemy naprawdę ułatwić sobie życie.

 

W Internecie funkcjonuje wiele programów służących wypełnianiu deklaracji podatkowych za mijający rok. Można skorzystać na przykład z Programu 2017 pity. Pit37 to jedna z najczęściej wypełnianych deklaracji, a dzięki programom, które dysponują funkcją pomocy (np. komentarz), można bez problemu wypełnić dokument. Ważne jest również, że programy podatkowe są zazwyczaj darmowe, dzięki czemu bez problemu możemy je pobrać z Internetu. Dlatego bez wizyty w Urzędzie Skarbowym możemy w domu, bez większych problemów, wypełnić i wydrukować swoją deklarację podatkową (np. formularz pit 37), a następnie wysłać (przy pomocy e-deklaracji) bądź osobiście dostarczyć do Urzędu Skarbowego. Pamiętaj, że wypełnienie PIT-a nic nie kosztuje, a zyskać możemy sporo.

 

# Tytuł artykułu
1 PIT-11 za 2017 rok - termin otrzymania.
2 W jakim terminie musi zostać zwrócona podatnikowi nadpłata podatkowa z pit37
3 Jak długo przechowywać kopie druku PIT 37 oraz dokumenty do skorzystania z ulg i odliczeń
4 Do kiedy zapłacić podatek z rozliczenia rocznego 2017
5 Czy można rozliczyć PIT 37 druk w innych krajach europejskich
6 Załączniki do druku PIT 37
7 Błąd w druku PIT 37 - korekta zeznania
8 Rozliczenie PIT w kraju raju podatkowym
9 Jak PIT 37 druk łączy się z PITem-11
10 PIT 37 druk, PIT-ZG, czyli jak rozliczyć dochody zagraniczne z kilku państw
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 5