PITy 2017 program

epity1

PIT 37 druk i ulga internetowa

 

Najbardziej powszechna i najczęściej wypełniana deklaracja podatkowa to PIT 37 druk 2017, wypełnia go większość osób w każdym roku podatkowym. Jednak pomimo tego, iż ludzie co roku wypełniają formularze PIT 37, do tej pory nie są świadomi tego, z jakiego rodzaju ulg mogą skorzystać. Warto się tym zainteresować, ponieważ można wiele zyskać. Jedną z takich ulg jest ulga internetowa w PIT 37 formularz. Korzystając z niej podatnicy mają prawo odliczyć sobie od podatku nawet do 760 zł. Trzeba tylko spełnić kilka warunków i pamiętać, że ulga ta przysługuje z tytułu korzystania z Internetu, natomiast wszelkie sprawy związane z założeniem Internetu, zakupem modemu, jak również usługi naprawcze nie podlegają odliczeniu od podatku. PIT 37 druk 2017 przeznaczony jest głównie, dla osób fizycznych, zatrudnionych z tytułu posiadania umowy o pracę, bądź też umowy zlecenia. Natomiast właściciele firm powinni pamiętać, iż oni rozliczają się wypełniając PIT 38, ponieważ to właśnie ta deklaracja jest przeznaczona dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Ważne jest też dla nich to, iż ponieważ nie będą oni wypełniali PIT 37 2017, to nie przysługuje im ulga internetowa, gdyż koszty użytkowania Internetu wliczone są już w koszty ich przychodów. Dlatego też przedsiębiorcy, prowadzący własną działalność gospodarczą nie mają prawa skorzystać z ulgi Internetowej.

 

Podatnicy, chcący skorzystać z ulgi internetowej powinni spełniać odpowiednie warunki. Trzeba pamiętać, iż ulga ta przysługuje nam tylko i wyłącznie wtedy, jeśli korzystamy z Internetu w miejscu zamieszkania. Natomiast, jeśli ktoś posiada dwa mieszkania, musi wiedzieć o tym, iż powinien wybrać, z którego to miejsca zamieszkania korzysta z Internetu, ponieważ nie może sobie podwójnie odliczyć ulgi za Internet. Co więcej, powinniśmy pamiętać również o tym, że aby skorzystać z ulgi internetowej należy mieć faktury, dotyczące comiesięcznej płatności za Internet przez kolejne 5 lat, od daty skorzystania z ulgi Internetowej, ponieważ w ciągu tego czasu urząd skarbowy ma prawo skontrolować, czy ulga Internetowa faktycznie nam przysługiwała. Inaczej możemy mieć nieprzyjemności z urzędem skarbowym, warto uniknąć takiej sytuacji.

 

Aby skorzystać z ulgi Internetowej, należy dołączyć PIT/0 do PIT 37 druk 2017. Ponadto, adres znajdujący się na PIT 37 formularz musi być zgodny z tym, podanym na druku NIP-1 oraz NIP-3, inaczej również możemy mieć nieprzyjemności z urzędem skarbowym. Jeśli ktoś złożył już druki NIP-1 oraz NIP-3, a następnie zmienił adres zamieszkania i formularze PIT 37 będą wypełnione, używając już nowego adresu, trzeba natychmiast złożyć skorygowane druki NIP-u z aktualnym adresem. Pozwoli to uniknąć wielu problemów.

 

Bardzo ważne jest też, że urzędy skarbowe najchętniej tolerują skorzystanie z ulgi internetowej przez podatników, kiedy posiadają oni stałe łącze z Internetem. Natomiast nie przysługuje ulga tym osobom, które korzystają z Internetu bezprzewodowego, bądź też z Internetu, którego źródłem jest sieć komórkowa. Wówczas podczas wypełniania PIT 37 2017, należy pamiętać, że nie przysługuje nam prawo skorzystania z ulgi Internetowej.