PITy 2017 program

epity1

PIT 37druk w pdf - zalety automatycznych formularzy PIT pdf

 

Coraz częściej Polacy wypełniają swoje formularze PIT za mijający rok samodzielnie. Przy pomocy odpowiedniego programu do rozliczania PIT-ów można wypełnić deklarację dzięki automatycznemu systemowi, który pracuje na formatach PDF. Nie trzeba zanosić swoich PIT-ów do biur księgowych, czy prosić znajomych o pomoc. To, czym dysponuje automatyczny PDF wystarczy, byśmy bez żadnych problemów sami uporali się z np. pit-37 formularz.

 

Jest wiele zalet wypełniania deklaracji dzięki automatycznemu PDF-owi. Wiedzą o tym osoby, które w poprzednich latach korzystały z tego rozwiązania i wypełniały np. formularze PIT 37. Druk PIT 37 możemy uzyskać w urzędzie skarbowym, ale wygodnie będzie, jeśli ściągniemy automatyczny PDF i użyjemy programu do rozliczania pitów 2017. Najważniejszą rzecz jest to, że nie musimy nic płacić za możliwość pobrania programu (w tym i PDF-a), stąd też spore zainteresowanie osób wypełniających deklaracje podatkowe. Deklaracja PIT 37 2017 rok w formacie PDF automatycznie podlicza, a także sprawdza poprawność danych. Co istotne, deklaracje PIT dostępne są wraz z załącznikami. Sporym ułatwieniem jest możliwość zapisu danych wpisanych w formularz w dowolnym momencie. Umożliwia to następnie odtworzenie i kontynuowanie pracy na naszej deklaracji podatkowej (np. PIT 37 formularz). Jeśli w automatycznej deklaracji program zauważy błąd, to w komunikatach zostaniemy o tym poinformowani. Bardzo ważnym elementem jest samoaktualizacja. Dlatego też nie trzeba się martwić, że ominie nas nagła zmiana, np. w przepisach podczas wypełniania deklaracji. Jeśli zaś, wypełniając automatycznie formularz, nie bardzo będziemy wiedzieli co należy dalej zrobić, dostępne są opcje, dzięki którym uzyskamy pomoc. Także podczas wypełniania nie trzeba martwić się o adres swojego urzędu skarbowego, bo wbudowany został w formularz system, w którym możemy wybrać swój urząd. Nie trzeba wpisywać żadnych danych.

 

Warto zastąpić PIT 37 formularz automatycznym PITem w PDF. Ważne jest również to, że nie trzeba martwić się o przenoszenie danych z formularza głównego np. z PIT 37 z 2017 roku do danego załącznika. Jeśli już automatyczny PDF wypełnimy, możemy wysłać go przez Internet w postaci e-deklaracji. Nie potrzeba już do tego podpisu elektronicznego, gdyż MF wyszło do Polaków z ciekawym rozwiązaniem – trzeba podać swoje dane osobowe, ale również numery PESEL i NIP. Ponadto sumę podatku z poprzedniego roku. To wygodna opcja dla tych, którzy nie chcą wychodzić z domu.

 

Zalet wypełniania deklaracji automatycznych PDF jest o wiele więcej. Warto jednak samemu przekonać się o tym fakcie, korzystając z automatycznego PDF-a. Polacy w większości wypełniają w automatycznym PDF pit 37 formularz. Jeśli ktoś uzyskał przychody (za pośrednictwem płatnika), które pochodzą z ze źródeł na terenie Polski, powinien zwrócić uwagę na to, że jest zobowiązany wypełnić właśnie druk PIT 37. Więcej informacji na ten temat, a w szczególności to, kogo konkretnie dotyczy ta deklaracja, można zdobyć na stronie MF. Do PIT 37 dostępne są również załączniki – PIT/0, PIT/2K, a także PIT/D.

 

Jeśli ktoś zainteresowany jest wypełnieniem automatycznej deklaracji w PDF, może zajrzeć na naszą stronę – aktywnedruki.pl. Dostępne są tam, prócz pit-37 formularz, także inne formularze podatkowe, z którym można bez żadnych problemów skorzystać.