PITy 2017 program

epity1

Odlicz Internet mobilny w druku PIT 37


Rok 2017 niestety nie jest jeszcze tym rokiem, który będzie dla nas, podatników, obfitował w pewne ulgi przy corocznych rozliczeniach. Jest jednak kilka aspektów ulg przy tychże rozliczeniach, którym warto się bliżej przyjrzeć, gdyż niewielu z nas zdaje sobie sprawę jakie mamy możliwości przy dokonywaniu tych operacji podatkowych. PIT 37 druk i pozostałe popularne formularze PIT 2017 do pobrania z naszej strony.

 

W dzisiejszych czasach bardzo wielu z nas korzysta z udogodnień jakie niesie ze sobą technika – jednym z nowo-wprowadzonych na rynek dostawców internetu jest Internet mobilny – czyli adapter z końcówką USB, dzięki któremu możemy mieć dostęp do internetu gdziekolwiek się znajdujemy. Coraz częściej korzystamy z tej technicznej wygody, ponieważ internet stał się nieodłączną częścią naszego życia. Zakupujemy internet mobilny jako osoby prywatne bądź w ramach biznesu. Dzięki nowym ulgom (także tym prorodzinnym) będzie można odliczyć internet bezprzewodowy od podatku, zostanie zniesiony także obowiązek dokumentacji i przedstawiania faktury wystawionej za korzystanie z internetu mobilnego, tym samym więc zostaje wprowadzona ulga pozwalająca nam na odliczanie od podatku tego typu mediów również poza naszym miejscem zamieszkania. Chcąc odliczyć internet mobilny, a tym samym uzyskać ulgę podatkową, należy wypełnić formularz PIT-37. Ulga będzie ujęta w tym podstawowym dokumencie, jakim jest PIT 37 za 2017 rok. PIT 37 druk jest dokumentem jaki są zobowiązane wypełnić osoby fizyczne, rozliczające się ze wszelkich przychodów oraz wydatków do 30 kwietnia bieżącego roku.

 

Wielu ekonomistów poleca wypełnianie formularz PIT 37 za pośrednictwem ogólnodostępnych programów rozliczeniowych jakie możemy znaleźć w sieci. Ulga za internet mobilny została wprowadzona do naszych realiów podatkowych stosunkowo niedawno, jest to pierwszy rok, w którym osoby prywatne mogą dokonywać odliczeń za internet mobilny od podatku. Wcześniej jedynie firmy oraz przedsiębiorstwa miały możliwość odliczenia internetu mobilnego od podatku. Bardzo ważną kwestią, jaka należy wspomnieć przy dyskusji o odliczaniu internetu mobilnego od podatku, jest konieczność posiadania faktury – jedynie posiadanie rachunku może nam umożliwić uzyskanie odliczenia od podatku za Internet mobilny. Kolejna ważna kwestia związana z fakturą to upewnienie się, iż na fakturze znajduje się nasze imię i nazwisko. Z kolei jeżeli chcemy, aby inni członkowie naszej rodziny, mieszkający pod tym samym adresem, mieli możliwość również odliczyć sobie użytkowany przez nich internet mobilny od podatku, wówczas musimy zadbać, aby i ich nazwiska znajdowały się na fakturze za użytkowanie internetu mobilnego.

 

Co do Internetu mobilnego nie zmieniła się za to wysokość wydatku, jakiego nie należy przekroczyć aby uzyskać nasz podatek z powrotem. Kwotą tą jest 760zł. Powszechnie do tej pory uważano, iż odliczeniu od podatku może podlegać jedynie internet i wszelkie dobra tego typu użytkowane w miejscu zamieszkania – dlatego tak ważne jest, aby w druku PIT-37 znajdował się nasz adres zamieszkania, wskazujący na użytkowanie internetu mobilnego w domu. Patrząc w przyszłość podatkową należy mieć nadzieję, iż rząd będzie wprowadzał coraz więcej ulg prorodzinnych – ulga na Internet mobilny z pewnością jest krokiem naprzód, jako że dopiero w tym roku osoby prywatne mogą odliczyć tą usługę od podatku, w przeciwieństwie do lat ubiegłych.